Anvelope

Alfa Romeo si Alfa Amore pe AutoIQ

Regulament, anunturi, probleme functionare, sugestii.

Alfa Romeo si Alfa Amore pe AutoIQ

Mesajde samautoiq » Mar Mar 29, 2011 1:53 pm

Salut,

Sunt super-incantat sa va prezint AutoIQ - Despre masini. Inteligent.

Conceptul este unul simplu si exciting. Plecam de la ideea ca nu exista masini proaste – exista doar masini bune si foarte bune, insa in functie de contextul in care sunt si utilizate alegerea acestora poate fi inteligenta si foarte inspirata sau mai putin inteligenta. Exista desigur si cateva exceptii de la aceasta „regula”, exceptii pe care noi le numim masini „stupide”, in sensul ca, oricat ne-am stradui sa gasim un context in care masina respectiva este foarte potrivita, acesta ne scapa...

In prezent ne place sa vedem in AutoIQ – Despre masini. Inteligent. o revista online de atitudine auto si ne consideram ceva mai pasionati, mai obiectivi si mai bine documentati decat un blog/blogger si ceva mai putin scortosi si plini de clisee in raport cu jurnalistii si revistele auto consacrate.

Pana acum, am creat pagini pentru cei mai proeminenti constructori auto de pe piata si le-am analizat portofoliul curent de modele, incluzand pentru fiecare dintre acestea o scurta prezentare cu fotografii atractive si un verdict initial. Astfel, Alfa Romeo are o pagina dedicata pe AutoIQ disponibila la adresa http://autoiq.ro/alfa-romeo unde am inclus si link-uri catre conturile oficiale de twitter, facebook si catre clubul (ne)oficial al posesorilor si fanilor marcii si bineinteles catre clubul vostru - Alfa Amore.

Desigur link-ul va ramane acolo indiferent, insa ne-ar placea sa ne returnati favoarea si sa vedem si un link spre AutoIQ de pe Alfa Amore... :)

Oricum, check it out si nu uitati sa va spuneti parerea despre masinute in comentarii - parerea unui posesor/utilizator conteaza foarte mult...

Cheers,
Sammy

http://autoiq.ro
Avatar utilizator
samautoiq
Reverse
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 17, 2011 3:37 pm
Locatie: Bucharest
Marca: Citroen
Model: C4 Coupe VTR
Motorizare: 1.6i 16V
Fabricat: 2007

Re: Alfa Romeo si Alfa Amore pe AutoIQ

Mesajde bh00ooo » Mar Mar 29, 2011 8:50 pm

Sunt doua linkuri in articolul tau deci s-a rezolvat. Succes!
"Sa ai Alfa Romeo si sa tii computerul de bord in engleza e ca si cum ai manca spaghete cu hot dog". ---------- "Alfa Romeo stie cand se urca un ungur la bord." Kovacs Karoly, sculptor, 1953 - ....
Avatar utilizator
bh00ooo
Site Admin
 
Mesaje: 1081
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:18 am
Locatie: Hamburg
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 SW
Motorizare: 1.9 JTD 8V
Fabricat: 2003
Nr. de inmatriculare: BH 08 MKI

Re: Alfa Romeo si Alfa Amore pe AutoIQ

Mesajde samautoiq » Mie Mar 30, 2011 11:30 am

Cool! Multumesc.

PS: Imi place mult ce ai scris in semnatura ta referitor la limba computerului de bord al masinii... Ci eu am meniul de la Citroen in franceza si nimeni nu intelege de ce :)
Avatar utilizator
samautoiq
Reverse
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 17, 2011 3:37 pm
Locatie: Bucharest
Marca: Citroen
Model: C4 Coupe VTR
Motorizare: 1.6i 16V
Fabricat: 2007


Inapoi la Forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator

cron