Anvelope

Bine v-am gasit si eu

Bine ai venit pe forumul Alfa Amore.
Aici te prezinti, citesti regulile forumului si te inveti cu interfata si ai posibilitatea de a te inscrie in Asociatia Sportiva Alfa Amore Romania pentru a deveni membru legitimat.
Fara date tehnice si intrebari despre masini.

Bine v-am gasit si eu

Mesajde micutzulll » Sam Iun 04, 2016 7:41 pm

Dupa 3 luni petrecuti impreuna si 30.000 de km a venit timpul sa va prezint si eu ultima achizitie. Este masina care mi-am dorit-o inca din 2005 cand m-am intalnit cu un fost coleg de liceu si avea una proaspat scoasa de pe banda. Nu cred sa existe berlina sa o egaleze(parerea mea) si nici nu va fi in viitorul apropiat (iarasi parerea mea), ca si design, manevrabilitate si da, comfort. Pana acuma din ce am observat e ca troznesc gaturile pe strada cand ies cu ea in oras. Detaliu observat si cand am adus-o de la Brasov, in Sighisoara era un pustan pe o balustrada, in fata mea era nasul meu cu masina lui(BMW 520 2007) si in spate eram eu cu rechinul. Nici macar nu s-a uitat in directia BMW-ului, dar la rechinul meu i-a troznit gatul cand am trecut. Trage bine, consumul e rezonabil(in conditiile in care eu sunt foarte greu la picior) si prezenta scenica este inegalabila. Are mici defecte pe ici colo (eu nu le numesc defecte, ii spun personalitate) dar incet incet ma ocup de ele in limita timpului si a bugetului. Momentan sunt in renovari cu apartamentul deci timp de masina cam 0. In rest ce pot sa zic, emblema fata deteriorata si vopsita de mine negru mat, mici zgarieturi pe capota(ies la polish) interiorul relativ foarte bine intretinut.In rest ne simtim foarte bine impreuna, e un vis devenit realitate. Hai sa ne vedem cu bine!! Drumuri bune tuturor.

Imagine
Imagine
Alfa Romeo 159 - Just a dream for 8 years, now... an incredible reality.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v - The Black Shark
Avatar utilizator
micutzulll
Reverse
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Aug 07, 2014 8:28 pm
Locatie: Cluj-Napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 159
Motorizare: 1.9 16v
Fabricat: 2006
Nr. de inmatriculare: CJ 77 BUB

Inapoi la Zona nou venitilor - Inscrieri in Asociatia Sportiva Alfa Amore Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori