Anvelope

Ce poti vedea intr-o dupamasa in Cluj-Napoca

Pasiunea pentru Alfa Romeo ne uneste si ne face sa ii dedicam adevarate opere de arta. Aici puteti regasi imagini, fotografii, picturi si orice alte obiecte care ne aduc aminte de pasiunea pe care o purtam acestei marci.

Ce poti vedea intr-o dupamasa in Cluj-Napoca

Mesajde Florin90 » Mie Iun 10, 2009 9:17 pm

Pai bine, o Alfa Romeo Alfetta...:D din cate am vazut pe geam era modelul din 72 si din pacate era berlina nu GT-ul dar ori si cat, e din 72... Albastru metalizat, nu era proaspat iesita din spalatorie dar in schimb era foarte bine intretinuta, nu avea nici macar stickere cu STREETGLOW, K&N sau SPARCO care sunt cunoscute pentru obiceiul lor de a mari puterea motorului, interiorul old-school nici o manevra,nici o tiganie nici un neon kicios ori icoane cu sf maria, era exact cum a dato fabrica si asta ii de apreciat....avea volan de lemn (da lemn pt ca refuz sa cred ca cineva in 72 o avut vreme sa incerce sa puna sau sa faca vreo imitatie; ceasuri in italiana, nu stiu sincer, eu prefer sami scrie BENZINA pe un ceas decat Fuel, e mai hardcore...am stat putin sa o analizez pentru ca Alfa90 are sasiul de Alfetta si din mare, dimensiunile sunt destul de asemanatoare. In orice caz avea si un numar sexy:)) CJ-69-GTA...nu stiu, nu am vazut sticker cu AlfaAmore dar prietenul cu 33 a avut grija sa-i lase bilet la stergator...
alfa_romeo_alfetta.jpg
exact modelu` asta era, cu modelul asta de semnalizatoare in aripa...oricum arata super pe rosu dar nici albastru nu iti violeaza ochii... poze cu masina in sine va pune drace33 cat de repede se poate...
Avatar utilizator
Florin90
Reverse
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iun 08, 2009 8:07 pm
Locatie: Cluj-Napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 90 Super
Motorizare: 2,4 TD
Fabricat: 86

Re: Ce poti vedea intr-o dupamasa in Cluj-Napoca

Mesajde mani_mic » Mie Iun 10, 2009 9:25 pm

trebuie racolat si inscris in club... si asteptam sa vedem masina in sine...
Conduc ALFA, deci exist!
Avatar utilizator
mani_mic
Site Admin
 
Mesaje: 1935
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:59 am
Locatie: Timisoara
Marca: Lancia
Model: Delta
Motorizare: 1.6 mJTD
Fabricat: Feb 2010

Re: Ce poti vedea intr-o dupamasa in Cluj-Napoca

Mesajde drace33 » Mie Iun 10, 2009 9:50 pm

hehehe..the mighty ALFETTA..din pacate numai poza asta o iesit bine...promit ca mai facem si maine numai sa mai fie acolo...oricum iam lasat bilet sa ne contacteze:D
Atasamente
Photo-0023.jpg
am intre 33 si 166 de motive sa refuz orice altceva decat alfa...
Avatar utilizator
drace33
Dead spot
 
Mesaje: 21
Membru din: Vin Iun 05, 2009 5:09 pm
Locatie: cluj napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 166
Motorizare: 2.5 V6 24v
Fabricat: 1999

Re: Ce poti vedea intr-o dupamasa in Cluj-Napoca

Mesajde drace33 » Mie Iun 10, 2009 9:53 pm

dimineata plec la prima ora din cluj, si trec pe strada aceea (renee decartes, in zona obssesion/hard rock) si fac mai multe poze, sper sa nu plece...
am intre 33 si 166 de motive sa refuz orice altceva decat alfa...
Avatar utilizator
drace33
Dead spot
 
Mesaje: 21
Membru din: Vin Iun 05, 2009 5:09 pm
Locatie: cluj napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 166
Motorizare: 2.5 V6 24v
Fabricat: 1999

Re: Ce poti vedea intr-o dupamasa in Cluj-Napoca

Mesajde radio_on » Vin Iul 10, 2009 12:26 pm

Cunosc masina din vedere. Este parcata in spate la Camera de comert, visavis de cetatuie. Probabil proprietarul sta prin zona.
On a good day
Avatar utilizator
radio_on
Dead spot
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Apr 16, 2009 4:33 pm
Marca: Alfa Romeo
Model: GTV lusso
Motorizare: 2.0 TS
Fabricat: 2001
Nr. de inmatriculare: CJ-86-GTV


Inapoi la Arta si Pasiune

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori

cron