Anvelope

problema suspensie posterioara alfa 159

Regulament, anunturi, probleme functionare, sugestii.

problema suspensie posterioara alfa 159

Mesajde crysnek82 » Sam Dec 25, 2010 4:00 am

daca ma credeti nici nu stiu cum sa incep la cate am de spus, deci:cum spuneam problema este la suspensia spate, un zgomot de guma lenta mai evident la viteza mica 20,40kmora pe strada cu denivelari mici, zgomotul se aude fie pe dreapta cat si pe stanga in partea superioara a amortizorului unde acolo vine bucsa conica de legatura a amortizorului cu crosria, am schimbat amortizatoarele si bucsele si totus zgomotul a ramas chear se aude mai evident am fost la foarte multi meanici si nici unu n-a stiut sa-mi spuna problema chear si la alfa romeo am fost (locuesc in italia)si nimic a spus k este un defect de fabrica nascut cu alfa 159 la bucsa conica superioara a amortizatorului, nu prea imi vine sa cred,totus faza este k am 5 mii km de cand am schimbat amortizoare si bucse si cand le-am controlat pe aparat special deja sunt la valoare de 49%(amortizatoare originale) ce mai este de spus k masina are 107 mii km si k la 100mii a inceput sa faca galagie. va multumec anticipat sper sa ma puteti ajuta- http://eper.fiatforum.com/(adresa catalog pese si costuri)
crysnek82
Dead spot
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Mai 14, 2010 5:41 pm
Locatie: italia
Marca: alfa romeo
Model: 159
Motorizare: 1.9 jtdm
Fabricat: 2006

Re: problema suspensie posterioara alfa 159

Mesajde blonduradu » Joi Sep 22, 2011 12:56 pm

Am avut si eu aceasi problema dar am dus-o la un service , nu stiu exact ce iau facut!


_____________________________
Tratament cosuri
blonduradu
Dead spot
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Sep 22, 2011 12:54 pm
Marca: Alfa romeo
Model: 156
Motorizare: 1.8
Fabricat: 2002


Inapoi la Forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator

cron