Anvelope

[23.09.08] Upgrade forum

Aici se anunta imbunataririle aduse forumului si site-ului Alfa Amore precum si
problemele de functionare sau de nerespectare a Regulamentului.

Re: Upgrade forum

Mesajde bh00ooo » Mar Oct 07, 2008 1:58 pm

:lol: :lol: :lol: De acooord!
Da, forumul, prima pagina a siteului si sectiunea Alfa Romeo vor avea un design unitar (intr-o masura mai mare sau mai mica), schema de culori identica etc. Sa zicem ca pana acum m-am ocupat in primul rand de backend (forum: engineul de phpBB si modurile aferente, Alfa Romeo: engineul de WP, adaptare si 'pluginizare') si de continut. Pe masura ce vom fi mai multi sa ne ocupam de continut (care e totusi primordial) voi avea timp si de unificarea interfetelor.
"Sa ai Alfa Romeo si sa tii computerul de bord in engleza e ca si cum ai manca spaghete cu hot dog". ---------- "Alfa Romeo stie cand se urca un ungur la bord." Kovacs Karoly, sculptor, 1953 - ....
Avatar utilizator
bh00ooo
Site Admin
 
Mesaje: 1081
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:18 am
Locatie: Hamburg
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 SW
Motorizare: 1.9 JTD 8V
Fabricat: 2003
Nr. de inmatriculare: BH 08 MKI

Re: Upgrade forum

Mesajde Delia-Camelia » Mie Oct 08, 2008 3:45 pm

toshy scrie:hai baietii... bagati si alte arii ca sa am unde sa ma plang... puii mei de asta e facut un forum, ca sa te plangi :twisted:


Ei, hai, nu mai fi raaauu!!Te-am cunoscut un om cu perspective, care poate promite multe. M-am inselat...?
Delia-Camelia
1st gear
 
Mesaje: 59
Membru din: Mar Sep 23, 2008 6:08 pm
Locatie: Cluj-Napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 147
Motorizare: 1.6 TS
Fabricat: 2001

Re: Upgrade forum

Mesajde mariusvldr » Vin Oct 17, 2008 9:58 am

Salut as avea si eu o sugestie nu putem face si o rubrica in gen "Masina Mea" - unde sa ne punem descrierile la masini, problemele etc. Sau sa punem astea toate la rubrica corespunzatoare fiecarei masini (147 , 156 ...)?

Mersi
Marius
-------------------------
Alfa 156 TI JTD 16 V
Avatar utilizator
mariusvldr
3rd gear
 
Mesaje: 244
Membru din: Mie Oct 15, 2008 8:45 pm
Locatie: Cluj-Napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 TI
Motorizare: 1.9JTD 16V
Fabricat: 2004

Re: Upgrade forum

Mesajde mani_mic » Vin Oct 17, 2008 10:57 am

e in dezbatere pentru a se gasi cea mai buna solutie pentru asta... probabil va mai dura putin pana se decide cum se va face
Conduc ALFA, deci exist!
Avatar utilizator
mani_mic
Site Admin
 
Mesaje: 1935
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:59 am
Locatie: Timisoara
Marca: Lancia
Model: Delta
Motorizare: 1.6 mJTD
Fabricat: Feb 2010

Re: Upgrade forum

Mesajde bh00ooo » Vin Oct 17, 2008 12:45 pm

Da, dureaza ceva... pentru ca vrem sa facem o treaba mai buna decat cei dinaintea noastra. Adminii site-ului in acest moment sunt treger_felix, mani_mic, the_zapper si bh00ooo pentru ca avem cunostinte mai multe sau mai putine despre functionarea site-urilor si internetului in general.

In principiu, modelele (147, 156 etc) vor avea cate o sectiune dedicata in pedie unde fiecare va avea o prezentare generala, tutoriale si rezolvari probleme frecvente, download manuale, etc. Formatul de forum nu este potrivit pentru aceasta.

Sectiune "masina mea": din nou, formatul de forum e limitat pentru ca ies carnaturi de topicuri in care trebuie sa parcurgi pagini si pagini ca sa gasesti ce te intereseaza. De aceea cautam acum solutia tehnica cea mai buna (software si adaptari, in forum sau in pedie, etc) pentru aceasta. Variante avem dar trebuie s-o nimerim din prima pentru ca nu e usor sa muti ulterior datele dintr-un format de baza de date in altul.

Pe langa acestea, vor exista sectiuni "pe modele" in forum pentru discutii despre cele din pedia si alte subiecte netratate acolo.

Un termen strict de finalizare nu ne-am autoimpus inca, dar speram sa avem o "foaie de parcurs" pe care sa o afisam aici cat mai curand. In aceasta vom incerca sa adresam cat mai multe dintre sugestiile voastre si sa aducem explicatii in cazul in care unele facilitati sunt nefezabile.

Multumim pentru sugestii si nu le retineti nici pe viitor :)
"Sa ai Alfa Romeo si sa tii computerul de bord in engleza e ca si cum ai manca spaghete cu hot dog". ---------- "Alfa Romeo stie cand se urca un ungur la bord." Kovacs Karoly, sculptor, 1953 - ....
Avatar utilizator
bh00ooo
Site Admin
 
Mesaje: 1081
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:18 am
Locatie: Hamburg
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 SW
Motorizare: 1.9 JTD 8V
Fabricat: 2003
Nr. de inmatriculare: BH 08 MKI

Re: Upgrade forum

Mesajde unu_nasol » Lun Noi 03, 2008 10:45 am

nelu
daca se poate ar fi bine sa primim si noi in mail o atentionare ca s-a scris ceva nou la subiecte pe care le urmarim pe forum

daca se poate rubrica cu intalnirile sa fie undeva mai la vedere ... pe prima pagina ... iar subiectele care sunt mai putin importante ... sa le lasam mai ascunse ...

daca este posibil sa uploadam mai mult de 3 fotografii o data ...

si daca se poate ca forumul sa faca si cartofi prajiti ... ar fi excelent :)))))))))))))) (joke - sper sa nu fie bad joke) :P

multumesc anticipat :P
AR 1.8 TS - 2001 - 123.000KM - 140CP
Avatar utilizator
unu_nasol
Membru legitimat
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Sep 29, 2008 8:51 am
Locatie: cluj-napoca
Marca: alfa romeo
Model: 156
Motorizare: 1,8 TS
Fabricat: 2001
Nr. de inmatriculare: CJ-14-VVV

Re: Upgrade forum

Mesajde mani_mic » Vin Noi 14, 2008 2:14 pm

oreste... eu primesc atentionare ca s-a scris pe un subiect urmarit de mine... trebuie sa activezi optiune din setari de la user control panel... o gasesti tu
Conduc ALFA, deci exist!
Avatar utilizator
mani_mic
Site Admin
 
Mesaje: 1935
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:59 am
Locatie: Timisoara
Marca: Lancia
Model: Delta
Motorizare: 1.6 mJTD
Fabricat: Feb 2010

Re: Upgrade forum

Mesajde thezapper » Sam Noi 15, 2008 1:54 pm

De ce se misca forumul asa de incet? O picat hostul?
Si nu doar azi... de mai multe zile face figuri.
Si netul meu e ok.
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”
Avatar utilizator
thezapper
4th gear
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Sep 28, 2008 6:51 pm
Locatie: Timisoara, Romania
Marca: Alfa Romeo
Model: Brera
Motorizare: 3.2 JTS V6
Fabricat: 2007
Nr. de inmatriculare: TM 11 XGJ

Re: Upgrade forum

Mesajde bh00ooo » Sam Noi 15, 2008 3:11 pm

??? :? La mine e ok. De asemenea serverul nu a avut probleme in ultima vreme. Te rog cand observi poticneli sa-mi dai un mail cu ora si linkul catre pagina inceata.
"Sa ai Alfa Romeo si sa tii computerul de bord in engleza e ca si cum ai manca spaghete cu hot dog". ---------- "Alfa Romeo stie cand se urca un ungur la bord." Kovacs Karoly, sculptor, 1953 - ....
Avatar utilizator
bh00ooo
Site Admin
 
Mesaje: 1081
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:18 am
Locatie: Hamburg
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 SW
Motorizare: 1.9 JTD 8V
Fabricat: 2003
Nr. de inmatriculare: BH 08 MKI

Re: Upgrade forum

Mesajde Drsogard » Vin Noi 21, 2008 4:18 pm

Vizitati www.alfaowner.com , sincer mie imi place cum este structurat, te dirijeaza exact unde vrei tu. S-ar putea "fura" niste idei de la ei. :twisted:
Pretty, my Alfa 156 1,9 Mjet 16V
Avatar utilizator
Drsogard
2nd gear
 
Mesaje: 194
Membru din: Dum Oct 19, 2008 10:44 pm
Locatie: Cluj-Napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 16V
Motorizare: 1.9 JTDm
Fabricat: 2003
Nr. de inmatriculare: CJ-09-DSL

Anterior

Inapoi la Anunturi si noutati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori

cron