Anvelope

Vizualizare mesaje noi

Chestii folositoare in utilizarea forumului, tutoriale rezultatre in urma intampinarii de dificultati in folosirea forumului.

Vizualizare mesaje noi

Mesajde mani_mic » Lun Feb 02, 2009 9:54 am

In poza este incadrat cu un rosu link-ul de "Vizualizare mesaje noi". Acest link permite utilizatorului sa vizioneze toate mesajele postate de la ultimul logout de pe forum, precum si orice mesaj nou postat de dupa logare. Lista va fi resetata la fiecare logout. Fiecare utilizare a link-ului afiseaza mesajele noi, indiferent de autor, de la ultimul logout pana in momentul prezent.
In urma multor plangeri cum ca forumul ar fi greoi si nu se gasesc subiecte, etc am concluzionat ca e necesara prezentarea acestei facilitati a forumului. Lin-ul e localizat numai pe prima pagina a foumului din pacate, iar pentru a il folosi trebuie sa va duceti pe prima pagina. Nu este disponibil in subforumuri sau topicuri.
Sper sa va fie de folos!
Atasamente
mesaje noi.JPG
Conduc ALFA, deci exist!
Avatar utilizator
mani_mic
Site Admin
 
Mesaje: 1935
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:59 am
Locatie: Timisoara
Marca: Lancia
Model: Delta
Motorizare: 1.6 mJTD
Fabricat: Feb 2010

Re: Vizualizare mesaje noi

Mesajde Xti » Lun Feb 02, 2009 10:39 am

Eventual de bold-uit ca sa fie mai vizibil.
Alfa Romeo 155 Q4
Alfa Romeo forever!
Avatar utilizator
Xti
Membru legitimat
 
Mesaje: 776
Membru din: Lun Sep 22, 2008 8:17 pm
Locatie: Oradea, Romania
Marca: Alfa Romeo
Model: 155 Q4
Motorizare: 2.0L Turbo
Fabricat: 06.1995
Nr. de inmatriculare: BH 55 DTM

Re: Vizualizare mesaje noi

Mesajde mani_mic » Lun Feb 02, 2009 10:56 am

din ce am inteles acetse link-uri tin de skin-ul utilizat si e cam greu sa fie schimbate... in principiu va ramane asa cum este, cel putin pana va fi timp de sapat dupa chestiunea asta... multi nu il vad si facand aceasta prezentare le oferim putin ajutor... cine nu stia de el, acum va stii, citind aceasta prezentare... e util si astfel nu va mai naviga prin forum pentru a vedea ce s-a postat... un simplu click si ai toate informatiile
Conduc ALFA, deci exist!
Avatar utilizator
mani_mic
Site Admin
 
Mesaje: 1935
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:59 am
Locatie: Timisoara
Marca: Lancia
Model: Delta
Motorizare: 1.6 mJTD
Fabricat: Feb 2010

Re: Vizualizare mesaje noi

Mesajde bh00ooo » Mie Mar 18, 2009 8:55 pm

Tot in ideea de a vedea din prima pagina unde s-a mai postat, am modificat imaginile de "subforum - mesaje noi" si "subforum - nicin mesaj nou", sare mai usor in ochi asa. Says so Alex_Alfa ca el m-a frecat cu faza asta :)
"Sa ai Alfa Romeo si sa tii computerul de bord in engleza e ca si cum ai manca spaghete cu hot dog". ---------- "Alfa Romeo stie cand se urca un ungur la bord." Kovacs Karoly, sculptor, 1953 - ....
Avatar utilizator
bh00ooo
Site Admin
 
Mesaje: 1081
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:18 am
Locatie: Hamburg
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 SW
Motorizare: 1.9 JTD 8V
Fabricat: 2003
Nr. de inmatriculare: BH 08 MKI


Inapoi la Tips&Tricks

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori

cron