Anvelope

ce imi place la 156?

Alfa Romeo 156 (cunoscuta intern ca Tipo 932) a fost produsa intre anii 1997 si 2005 intr-un numar de 680.000 de exemplare, un mare succes pentru Alfa Romeo.

Re: ce imi place la 156?

Mesajde florin » Vin Mar 19, 2010 9:58 am

este o masina superba(cu toate ca are mai mult de 10 ani de cand a aparut primul model) si va ramane in continuare.cel mai mult si mai mult imi plac formele exterioare, interiorul si stabilitatea... cu care bate la cur multe masini. sunt mandru ca detin o alfa 156 :P
Avatar utilizator
florin
1st gear
 
Mesaje: 69
Membru din: Mie Feb 24, 2010 4:03 pm
Locatie: pitesti
Marca: alfa romeo
Model: 156
Motorizare: 1,6 ts
Fabricat: 1999

Re: ce imi place la 156?

Mesajde the red passion » Mar Ian 11, 2011 9:37 pm

the red passion scrie:Ce-mi place la 156?...Imi place ca este Alfa Romeo...

Alfa 156 este masina cea mai frumoasa produsa de Alfa Romeo in ultimi 50 de ani dupa Alfa 164....Grazie de' Silva, chiar daca nu inteleg cum faci sa definesti a ta A5,perfectiunea stilistica :?
Alfista fino alla morte!:drak: Il cuore ha sempre ragione!
Avatar utilizator
the red passion
Top gear
 
Mesaje: 2072
Membru din: Dum Dec 07, 2008 8:04 pm
Locatie: Italy
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 1.9 jtd
Motorizare: 145 cp
Fabricat: Octombrie 2003

Re: ce imi place la 156?

Mesajde bajanescu marius » Lun Mar 14, 2011 2:04 am

SAL Baieti conduc de ceva timp Alfa Romeo 156 2,5 v6 24 valve 192hp din 1999. Si in ciuda faptului ca are12 anisori se tine bine bine ca si model.Ca motorizare nu mai zic...pune la pamint si ingroapa multe multe marci si modele noi ca exemplu renumita marca BMW.ALFA e si ramane o sportiva cu un aer impunator si te scoate bazma curata din ori ce situatie.Motorul V6 E super ecilibtar si fiabil, alaturi de aceasta cutie cu 6+1 rapoarte care dezvolta toti caluti la roata,fara sa stea pe ginduri, cum alte marci,alti constructori - n-au reusit inca. :have_a_nice_day:
bajanescu marius
Dead spot
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Oct 26, 2010 2:57 am
Locatie: dambovita
Marca: alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2,5 v6
Fabricat: 2000
Nr. de inmatriculare: crt

Re: ce imi place la 156?

Mesajde vladmanro » Mie Apr 13, 2011 2:07 pm

Mi-am cumarat de Craciun o alfa 156 1.6 ts.
Conducand-o am avut ocazia sa ma bucur de cel mai sincer sunet de motor de 120 de cai. Spun asta pentru ca mi-am dat seama ca intr-adevar motoarele de alfa au suflet.
Tinuta de drum. O masina cu care nu te poti plictisi la drum datorita directiei precise si a stabilitatii ce o are la viteze mari.
La aspect masina nu are rival printre muritorii de rand (VAG, americance, japoneze, etc.). ce m-a atras in mod deosebit la ea a fost grila de la radiator cu emblema alfa romeo si bineinteles faptul ca manerele portierelor din spate sunt aplasate langa fereastra.
Cu timpul au inceput si problemele, insa dupa cum mai spunea cineva intr-un post nici astea nu au cum sa nu-ti placa. Tocmai diversitatea lor si faptul ca nu oricine le poate da de cap e o chestie cu care pana la urma ajungi sa te lauzi.



PS; O idee foarte buna de thread.
vladmanro
Membru legitimat
 
Mesaje: 48
Membru din: Lun Apr 11, 2011 7:31 pm
Locatie: Timisoara
Marca: Alfa Romeo
Model: 33
Motorizare: 1.7 boxer
Fabricat: 1991

Re: ce imi place la 156?

Mesajde Luciano » Sam Sep 10, 2011 11:22 pm

M-am gandit sa scriu si eu ca, acus cativa ani, visam la alfa 156. Iaca o am acuma in posesie si sincer reuseste sa ma impresioneze de fiecare data cand ma uit la ea sau o conduc. Mi se pare o masina care are multe de oferit in functie de cum stii tu sa-i ceri. M-am imprietenit pe loc cu pozitia si senzatia pe care ti-o ofera scaunul soferului, fapt pe care am pus mult accent cand "m-am dus sa-mi caut masina potrivita". Ma plictiseste si ma enerveaza designul ordonat nemtesc si nu numai....oamenii care te intreaba da de ce Alfa Romeo? Masina Alfa Romeo e precum posesorul care o conduce, nu vreau sa dau explicatii, stiti la ce ma refer. Pentru mine Alfa mea are suflet si toane, inca mai invat sa ma comport cu ea.
Oricum, daca ar fi sa-mi schimb masina peste ani, tot Alfa as cumpara.
Bafta tuturor !
Avatar utilizator
Luciano
Reverse
 
Mesaje: 7
Membru din: Sam Feb 12, 2011 10:24 am
Locatie: Arad
Marca: Alfa Romeo
Model: 156 sportwagon
Motorizare: 1.9 JTD
Fabricat: 2001
Nr. de inmatriculare: AR-10-NBU

Anterior

Inapoi la Alfa 156

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori

cron