Anvelope

Bine v-am gasit

Bine ai venit pe forumul Alfa Amore.
Aici te prezinti, citesti regulile forumului si te inveti cu interfata si ai posibilitatea de a te inscrie in Asociatia Sportiva Alfa Amore Romania pentru a deveni membru legitimat.
Fara date tehnice si intrebari despre masini.

Re: Bine v-am gasit

Mesajde mugurel » Vin Feb 24, 2012 5:58 pm

E un pic greut sa ii conving pe oameni ca sunt eco avand in vedere cilindreea GT-ului :)

De fumat nu fumez dar sper sa nu mai dau atatia bani pe mancare . E bine si pentru mine sa mai dau jos kile :)
Garaj nu am de unde nici daca as vrea asa ca o sa sper sa fie lumea mai atenta si vecinii mai putin "sugaci" ...
mugurel
Dead spot
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 23, 2012 4:11 pm
Locatie: Bucuresti
Marca: Alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2.5 V6
Fabricat: 1999
Nr. de inmatriculare: B-75-WUD

Re: Bine v-am gasit

Mesajde Xti » Dum Feb 26, 2012 11:32 pm

"Sugaci" zici? Pai da-le sa se sature.

Intr-o zi imi ridicase un "sugaci" d-asta stergatoarele, cand l-am intalnit i-am spus ca-i aduc stergatorul cu lamela rupta ca sa stie exact ce sa-mi cumpere. A ramas putin surprins...

Altul a luat-o pe sotia mea la rost cum parcheaza ea pe locul unde el isi parcheaza masinile de 15 ani incoace. Stiti cat pret poate pune o femeie pe aspectul locurilor de parcare, cam...nimic. Ei bine, eu cand l-am intalnit i-am spus intr-un anume mod sa se abtina sa se mai lege de nevestele altora. Poate l-as fi luat si eu altfel dar...in momentul ala era si el cu nevasta-sa. Si uite-asa i-am dat sugaciului sa-i ajunga pana data viitoare, dar vad ca s-a cam saturat. In concluzie, sugaci putem fi oricare deci ramane sa vedem care pe care? A-nceput sa-mi placa... :bouaaaaah:

Spor la distractie!
Alfa Romeo 155 Q4
Alfa Romeo forever!
Avatar utilizator
Xti
Membru legitimat
 
Mesaje: 776
Membru din: Lun Sep 22, 2008 8:17 pm
Locatie: Oradea, Romania
Marca: Alfa Romeo
Model: 155 Q4
Motorizare: 2.0L Turbo
Fabricat: 06.1995
Nr. de inmatriculare: BH 55 DTM

Re: Bine v-am gasit

Mesajde mugurel » Joi Mar 01, 2012 5:27 pm

Cred ca 56-le nu se supara daca imi continui povestirea aici si doar schimb personajul principal ... Merita si GT-ul , nu ?
Am reusit sa il dezgrop din zapezi si ieri i-am facut ITP-ul . Un pas mic , acum urmeaza greul ... RAR , Financiar , Politie si gaura neagra aka Service :) ... O sa am ceva treaba pentru ca dupa cum se poate vedea si in poze saracul GT nu a fost deloc menajat iar caroseria si jantele sunt greu incercate :( . Oricum , ieri , dupa circa 5 min de condus , eram terminat , cred ca nu am mai simtit asa senzatii de cand am condus pentru prima oara 56-le si era sa il scap din maini dupa ce am apasat ca ghelbanul pe acceleratie intr-o curba de 90 grade :) . Nu , cu asta sunt finut deocamdata , ca nu stiu in ce stare e distributia si pana o fac merg lejer . Dar am ramas surprins cum poate sa sune si sa se simta motorul asta . Nu vin de pe un 1.6 si zic eu ca 2.5-ul e destul de darnic in senzatii dar 3.2-ul e pur si simplu altceva ... Asta nu poate decat sa ma bucure pentru ca eram un pic indoit daca se va justifica nebunia pe care am facut-o . Se justifica din plin , acum sunt sigur ...

In poze e murdara rau . Abia o scoteam dupa o lunga hibernare . Oricum , dupa ce o sa o spal o sa fiu si mai deprimat ca sigur apar milioane de alte zgarieturi ...

Din pacate tre sa incep si topicul de vanzare al Alfei 156 2.5 V6 :( . Nu am cum altfel sa ma descurc cu cheltuielile . Poate s-o gasi un pasionat printre cei de aici care sa o iubeasca la fel de mult ca si mine si care sa ma lase la vreo intalnire sa ma mai bucur putin de ea .
Atasamente
IMG_0830.jpg
IMG_0825.jpg
IMG_0826.jpg
IMG_0831.jpg
IMG_0824.jpg
mugurel
Dead spot
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 23, 2012 4:11 pm
Locatie: Bucuresti
Marca: Alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2.5 V6
Fabricat: 1999
Nr. de inmatriculare: B-75-WUD

Re: Bine v-am gasit

Mesajde Turgon » Joi Mar 01, 2012 7:03 pm

"Spala-ma!" :grin:
Qui pro quo!
Turgon
Membru legitimat
 
Mesaje: 1387
Membru din: Dum Feb 01, 2009 6:20 pm
Locatie: Timisoara
Marca: Alfa Romeo
Model: 159
Motorizare: 1.9 JTDm
Fabricat: 2008

Re: Bine v-am gasit

Mesajde StanPatzitW » Vin Mar 02, 2012 4:38 pm

Recunosc. SUNT PUTIN INVIDIOS. :( Sper sa nu se supere nimeni pe mine din cauza asta si atunci cand zic nimeni ma refer la GAGICAmea care sta cumintica acasa si asteapta sa nu o mai insel cu vw si sa revin in tara la EA. Chiar daca nu-mi permit un asemenea motor din cauza km pe care ii fac lunar inca visez.

Nici nu stiu daca am mai zis..FELICITARI PENTRU ALEGEREA FACUTA SI BINE AI VENIT .
Trece ALFELE-n zare... Eu ma uit, ele dispare...

www.alfaamore.ro/forum/gagica-16v-150-t813.html
Avatar utilizator
StanPatzitW
4th gear
 
Mesaje: 544
Membru din: Dum Noi 01, 2009 8:37 pm
Locatie: Alba Iulia
Marca: Alfa Romeo
Model: GT 150CP
Motorizare: 1.9 JTD 16
Fabricat: 2005
Nr. de inmatriculare: AB 31 MOB

Re: Bine v-am gasit

Mesajde mugurel » Joi Mar 15, 2012 4:56 pm

dupa ce i-am luat acumulator Varta nou in prima zi in care am mers cu ea , ieri i-am pus tamponul superior cu bucse Powerflex . la 156 2.5 V6 e la fel si sunt cam prost gandite astfel ca le schimbam destul de des . acum nu cred ca voi mai avea probleme cativa ani cu asta .
Atasamente
IMG_8354.jpg
mugurel
Dead spot
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 23, 2012 4:11 pm
Locatie: Bucuresti
Marca: Alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2.5 V6
Fabricat: 1999
Nr. de inmatriculare: B-75-WUD

Re: Bine v-am gasit

Mesajde thenuts » Vin Mar 16, 2012 4:49 pm

Tamponul asa l-ai cumparat sau i-ai schimbat doar "cauciucul" cu Powerflex?
for the win
Avatar utilizator
thenuts
3rd gear
 
Mesaje: 299
Membru din: Mar Noi 03, 2009 1:03 pm
Locatie: Cluj-Napoca
Marca: Alfa Romeo
Model: 147
Motorizare: 1.9 JTD
Fabricat: 2001
Nr. de inmatriculare: CJ 24 FTW

Re: Bine v-am gasit

Mesajde mugurel » Vin Mar 16, 2012 5:16 pm

In kit sunt doar bucsele . Tamponul e de pe masina , dat jos alea uzate si pus galbejitele :) . Arata bine colorat asa si sper sa si tina bine .
mugurel
Dead spot
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 23, 2012 4:11 pm
Locatie: Bucuresti
Marca: Alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2.5 V6
Fabricat: 1999
Nr. de inmatriculare: B-75-WUD

Re: Bine v-am gasit

Mesajde mugurel » Dum Mar 18, 2012 11:23 am

ieri s-au cunoscut oficial :)
din pacate 56-le va pleca in curand :( . desi mi-e greu sa fac asta sper sa se intample odata ca sa ma pot ocupa cum trebuie de GT .
Atasamente
IMG_8474.JPG
mugurel
Dead spot
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 23, 2012 4:11 pm
Locatie: Bucuresti
Marca: Alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2.5 V6
Fabricat: 1999
Nr. de inmatriculare: B-75-WUD

Re: Bine v-am gasit

Mesajde Turgon » Dum Mar 18, 2012 12:39 pm

Intrebare: care motor suna mai fioros? :grin:
Qui pro quo!
Turgon
Membru legitimat
 
Mesaje: 1387
Membru din: Dum Feb 01, 2009 6:20 pm
Locatie: Timisoara
Marca: Alfa Romeo
Model: 159
Motorizare: 1.9 JTDm
Fabricat: 2008

Re: Bine v-am gasit

Mesajde mugurel » Dum Mar 18, 2012 5:24 pm

Asta e cu dus-intors ... Avand in vedere ca pe 56 am o evacuare bengoasa , acum suna mai frumos dar GT-ul are mare potential . O sa ma ocup si de asta pentru ca eu apreciez foarte mult sunetul si abia dupa , forja ... Dar oricum , nici cu sunetul stock de 3.2 nu mi-e rusine ...
mugurel
Dead spot
 
Mesaje: 31
Membru din: Lun Ian 23, 2012 4:11 pm
Locatie: Bucuresti
Marca: Alfa Romeo
Model: 156
Motorizare: 2.5 V6
Fabricat: 1999
Nr. de inmatriculare: B-75-WUD

Anterior

Inapoi la Zona nou venitilor - Inscrieri in Asociatia Sportiva Alfa Amore Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator

cron